Průmyslová bezpečnost je pro strojírenské firmy strategicky důležitá

Kybernetická bezpečnost je dnes klíčovou komponentou fungování všech průmyslových podniků. Není jen o ochraně dat, ale také o zajištění kontinuity a spolehlivosti běžného provozu.

Potýkání se s digitální transformací logicky svádí pozornost firem k inovativním řešením, která nejen zabezpečují, ale také zvyšují provozní efektivitu. Taková je i platforma 3DEXPERIENCE společnosti Dassault Systèmes, cloudový ekosystém navržený tak, aby splňoval mnohostranné potřeby průmyslových podniků, s důrazem na maximální zabezpečení ukládaných dat.

Tradiční přístup ke kybernetické bezpečnosti, charakterizovaný obranou perimetru a reaktivními opatřeními, již není vůči pokročilým hrozbám a sofistikovaným útočníkům dostačující. Společnost Dassault Systèmes si to uvědomuje, a proto zabudovala kybernetickou bezpečnost do samotné „DNA“ platformy 3DEXPERIENCE. Její vlastní cloudová technologie 3DS OUTSCALE zajišťuje, že pro zmírnění každého jednotlivého rizika je k dispozici více nezávislých mechanismů, které vytvářejí robustní rámec chránící před širokou škálou hrozeb.

Důležitost certifikací

Pro průmyslové podniky nejsou certifikace jen čestným odznakem, ale zásadním ukazatelem spolehlivosti a bezpečnosti platformy. Platforma 3DEXPERIENCE je vybudována v souladu s mezinárodně uznávanými standardy, včetně norem ISO 270xx, řady NIST 800 a metodik OWASP, a zajišťuje tak komplexní zabezpečení, které v uživatelích vzbuzuje důvěru. Tyto certifikace jsou nejen důkazem bezpečnosti platformy, ale také jejího závazku k neustálému zlepšování a dodržování osvědčených postupů.

Využití cloudu pro zvýšení bezpečnosti

Platforma 3DEXPERIENCE se svou cloudovou architekturou těží z bezpečnostních prvků, které jsou cloud computingu vlastní, jako je škálovatelnost, redundance a obnova po havárii. Společnost Dassault Systèmes pečlivě navrhla platformu tak, aby nabízela zabezpečení v cloudu prostřednictvím nezávislých vrstev řešení, což zajišťuje, že data zákazníků jsou rozdělena a chráněna před přístupem napříč vnějšími hrozbami.

OWASP a zabezpečení na úrovni aplikací

Směrnice Open Web Application Security Project (OWASP) jsou zlatým standardem v oblasti zabezpečení webových aplikací a začleněním těchto zásad platforma 3DEXPERIENCE zajišťuje ochranu proti nejzávažnějším webovým zranitelnostem. Tento závazek k zabezpečení na úrovni aplikací je patrný z procesů vývoje a ověřování platformy, které jsou navrženy s ohledem na povědomí o bezpečnosti a zabudované kontrolní prvky.

Kyberneticky bezpečná cloudová řešení

Pro průmyslové podniky přináší cloudová řešení, jako je platforma 3DEXPERIENCE, výhody přesahující samotné zabezpečení. Umožňují bezproblémovou spolupráci, vyšší efektivitu a urychlení inovací. Výběrem řešení, které od základu integruje zabezpečení, mohou společnosti chránit své duševní vlastnictví, udržovat provozní integritu a posilovat důvěru mezi zúčastněnými stranami.

Škálovatelnost cloudových řešení navíc zajišťuje, že s růstem společnosti se její opatření kybernetické bezpečnosti mohou vyvíjet tak, aby odpovídala novým výzvám, aniž by bylo nutné provádět rozsáhlé generální opravy nebo investovat do fyzické infrastruktury. Tato škálovatelnost v kombinaci s průběžnými aktualizacemi a monitorováním zabezpečení, které poskytují cloudové služby, nabízí proaktivní přístup ke kybernetické bezpečnosti, který firmám umožňuje být o krok napřed před hrozbami.

Bezpečnost má strategický význam

V době, kdy kybernetické hrozby hrozí ve velkém, musí průmyslové podniky upřednostňovat kybernetickou bezpečnost nejen jako ochranné opatření, ale jako strategickou výhodu. Vzhledem k tomu, že výzvy v oblasti kybernetické bezpečnosti se neustále vyvíjejí, je platforma 3DEXPERIENCE díky svému prozíravému přístupu zárukou, že průmyslové podniky mohou efektivně využívat plný potenciál digitální transformace, a připravit tak půdu pro bezpečnější a inovativnější budoucnost.

Mohlo by vás také zajímat:

  • Cloudová platforma 3DS OUTSCALE získala certifikaci TISAX, která potvrzuje, že společnost Dassault Systèmes dodržuje přísné bezpečnostní standardy pro nakládání s citlivými informacemi z automobilového průmyslu. Společnost 3DS OUTSCALE vyniká jako první francouzský poskytovatel cloudu, který tuto certifikaci získal, a dále upevňuje svou pozici tím, že je držitelem kvalifikace SecNumCloud i certifikace TISAX, což podtrhuje její oddanost dokonalému zabezpečení v automobilovém odvětví.
  • Automobilka BMW uzavřela počátkem roku 2024 dohodu o strategickém partnerství se společností Dassault Systèmes, na základě které se bude při vývoji svých vozů opírat o cloudové řešení 3DEXPERIENCE. V praxi tak bude víc než 17 tisíc uživatelů z BMW pracovat s virtuálními dvojčaty automobilů s konzistentními daty sdílenými v reálném čase.

Kontaktujte nás

Máte dotaz nebo chcete cenovou nabídku?

Ať už vás jenom zajímá cena SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE, nebo máte zájem o strategickou radu k tomu, jak můžete zdokonalit vývoj výrobků ve vašem podniku díky nové generaci CAD a PLM nástrojů v cloudu, obraťte se na nás!

Kontaktujte nás

Máte dotaz nebo chcete cenovou nabídku?

Ať už vás jenom zajímá cena SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE, nebo máte zájem o strategickou radu k tomu, jak můžete zdokonalit vývoj výrobků ve vašem podniku díky nové generaci CAD a PLM nástrojů v cloudu, obraťte se na nás!

Kliknutím na tlačítko Odeslat potvrzujete, že jste se seznámili s našimi podmínkami zpracování osobních údajů a udělujete nám souhlas s tím, aby vás společnost Cloudron s.r.o. kontaktovala  s obchodní nabídkou prostřednictvím uvedeného e-mailu nebo telefonu. Tento svůj souhlas můžete kdykoliv později upravit, nebo zrušit.